Nasze akcje

Spacer ornitologiczny

W ramach zajęć o ptakach we wrześniu w naszym przedszkolu na zaproszenie pani Moniki Dzitkowskiej, gościła w grupie Misiów Pani Ania z niezwykłymi przyjaciółmi. Pani Anna na co dzień zajmuje się ratowaniem i opieką nad ptakami żyjącymi w naszym mieście. Przedstawiła nam swoich niezwykłych przyjaciół -gołębia Witka, oraz parę zakochanych w sobie gołębi. Misie miały okazję karmić ptaki, głaskać je oraz dowiedzieć się o nich wielu ciekawych informacji.

Jak co roku braliśmy udział wspólnie z p. Moniką z Misiów w spacerze ornitologicznym w ramach realizacji programu edukacyjnego PTAKI. Wyposażeni w lornetki, albumy oraz informacje o podniebnych lotnikach wyruszyliśmy na wyprawę do naszego ogrodu przedszkolnego. W tym roku najwięcej naliczyliśmy szpaków, i mazurków, obserwowaliśmy także gawrony, sroki, oraz gniazdujące u nas sierpówki. Kochajmy Ptaki!!!!

W ramach zajęć o owocach nasze Misiaki przy nieodzownej pomocy p. Oli robiły pyszny i zdrowy sok!!!!!

Pierwsza wyprawa tramwajowa Misiów na warsztat plastyczny pt. PIKSELOWO do Muzeum Współczesnego. BYŁO SUPER!!!

OLA i Adelka Z MISIÓW JAKO AMAZONKI!!!

Na Misie zawsze można liczyć- nasz nowy karmnik dla naszych ptasich przyjaciół. Dziękujemy Oli i Tacie Damianowi. :>

Czytaj dalej

Wierszomania 2015

wierszomania

Dnia 15.04.2015r. dziewczynki z Grupy Biedronek pod opieką nauczycielki Pani Anny Domańskiej wzięły udział w PRZEGLĄDZIE WESOŁYCH WIERSZYKÓW POLSKICH AUTORÓW. Organizatorem była Dziecięca Akademia Artystyczna przy MDK Fabryczna.

Michalina i Ola godnie reprezentowały Przedszkole „Bajka”. Gratulujemy talentu ! Czytaj dalej

Kucyk Bonsai

kucyk_bonsai2

Los zwierząt  i otaczającej nas przyrody nigdy nie był nam –  Przedszkolu Niepublicznemu „Bajka” obojętny. Od lat organizujemy zbiórki żywności, koców, gazet na rzecz zwierząt z WROCŁAWSKIEGO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT, wspieraliśmy również konie z FUNDACJI CENTAURUS. Dzieci na bieżąco biorą udział w projektach ekologicznych, które mają na celu uwrażliwienie ich na potrzeby zwierząt i środowiska przyrodniczego.

Czytaj dalej

Zimowe ptakoliczenie

WP_20150123_10_16_47_Pro23 stycznia – w piątek, tuż po godzinie 10.00 dzieci z najstarszej grupy „Misie” z Przedszkola Niepublicznego Bajka, wraz z zaproszonymi dziećmi z grupy Biedronek, wyruszyły na ptakoliczenie. Miało ono miejsce w ogrodzie przedszkolnym. Wraz z nauczycielką Moniką Dzitkowską młodzi “ornitolodzy” zaopatrzeni w lornetki zaczęli obserwację od drzew iglastych, które zwykle skrywają masę sikorek bogatek i modraszek. Czytaj dalej