Aktualne wydarzenia, relacje

Orły Edukacji 2022

Miło nam Państwa poinformować, że również w 2022r. Przedszkole Niepubliczne „Bajka” otrzymało wyróżnienie i status laureata w Plebiscycie „Orłów Edukacji” z wynikiem 8,3/10p. Bardzo dziękujemy Państwu za wyrażanie swoich opinii o przedszkolu w portalach internetowych, na podstawie wystawianych ocen jest dokonywany wybór najlepszych placówek. Cieszymy się, że doceniacie Państwo nasze starania o utrzymanie dobrego poziomu pracy naszego przedszkola, dziękujemy za zaufanie i obiecujemy ciągłe dążenie do dalszego rozwoju, by dzieci miały tu bezpieczne miejsce do nauki i zabawy.

wrzesień 2021

Rady na wrzesień dla Rodziców 3,4-latków:
Pamiętajcie:

• Już w drodze do przedszkola stwórzcie atmosferę spokoju, rozmawiajcie z dzieckiem, powtarzajcie , że na pewno odbierzecie je z przedszkola.
  • Do przedszkola odprowadzać powinien ten z członków rodziny, z którym dziecko łatwiej się rozstaje np. tato.
  • Nie przedłużajcie pożegnań w szatni – proszę pomóżcie dziecku rozebrać się, pocałujcie je, przytulcie, wprowadźcie na salę i wyjdźcie.
  • Zawsze w przedszkolu żegnajcie się i witajcie z uśmiechem. Wzmacnia to u dzieci poczucie bezpieczeństwa, że nic złego się nie dzieje i napawa optymizmem.
  • Nie wracajcie na salę jak już pożegnaliście się ze swoją pociechą, choćbyście usłyszeli jej płacz.
  • Nie należy zabierać dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. – Pamiętajcie jeśli zrobicie to choć raz, dziecko będzie wiedziało, że łzami można wiele wymusić.
  • Nie obiecujcie: „Jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz”. Kiedy będziesz odbierać dziecko, możesz dać mu maleńki prezent – niespodziankę, ale nie może być to forma przekupywania.
  • Nie wypytujcie dziecka o szczegóły związane z pobytem w ciągu dnia w przedszkolu, poczekajcie, aż samo nabierze ochoty, aby opowiedzieć o wszystkim.
  • Nie machajcie za płotu, kiedy przechodzicie obok przedszkola w trakcie pobytu dziecka.
  • W pierwszych dniach skrócie czas pobytu dziecka w przedszkolu, stopniowo go wydłużając.
  • Pamiętajcie o ulubionej zabawce (bezpiecznej, niezbyt małej), którą dzieci mogą zabierać do przedszkola.
  • Nadal doskonalcie samodzielność przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych, ubieraniu i jedzeniu.
  • Do przedszkola wybierajcie garderobę, którą się łatwo zdejmuje.
  • Uczcie dziecko zdejmowania i ubierania ubrań.
  • Wdrażajcie dziecko do utrzymania w ładzie i porządku garderoby.
  • Wdrażajcie dziecko do przestrzegania umów i zasad,
  • Przyzwyczajajcie dzieci do sprzątania zabawek na miejsce.
  • Motywujcie dziecko do samodzielności, stosujcie pochwały, np.:  „Złożyłeś zabawki sam, jak prawdziwy przedszkolak”

Miesiąc wrzesień i październik to miesiące adaptacyjne dla dzieci i rodziców.
Czasem bywa ciężko, ale proszę zaufajcie nam i współpracujcie z nauczycielami, rozmawiajcie z nimi i wyjaśniajcie na bieżąco swoje wątpliwości. Mamy za sobą kilkanaście lat doświadczenia, które wykorzystamy, by dzieci odniosły sukces a Państwo zyskali pewność, że dzieci są szczęśliwe i zadowolone z pobytu w przedszkolu.

Rzeczy niezbędne na 2 września dla maluszków:

1. Kapcie.
  2. Rzeczy na przebranie w worku.
  3. Podpisana poduszeczka i kocyk.
  4. Ulubiona zabawka – przytulanka.
  5. Dla dziewczynek szczotka do włosów lub grzebień.

Orły Edukacji 2021

W 2021 roku Przedszkole Niepubliczne „ Bajka” kolejny już rok otrzymało wyróżnienie w Plebiscycie „Orłów Edukacji”. Dziękujemy Państwu za wyrażanie swoich opinii o przedszkolu w portalach internetowych, na podstawie wystawianych ocen jest dokonywany wybór najlepszych placówek . Bardzo dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzacie. Motywuje nas to do dalszej pracy na rzecz rozwoju edukacji przedszkolnej i naszych milusińskich.